Tłumaczenia farmaceutyczne

Home| Tłumaczenia pisemne| Tłumaczenia farmaceutyczne

Tłumaczenia farmaceutyczne

Dla kogo wykonujemy tłumaczenia farmaceutyczne?

Ten rodzaj tłumaczeń adresowany jest w szczególności do firm farmaceutycznych, importerów leków oraz firm świadczących usługi rejestracyjne. Obejmuje on przede wszystkim tłumaczenia pisemne dossier rejestracyjnego leku oraz tzw. druków informacyjnych: charakterystyki leku (SPC), ulotki informacyjnej dla pacjenta dodawanej do opakowania leku (PIL) i etykiety na opakowanie leku. Tego typu tłumaczenia wykonujemy na podstawie terminologicznych wytycznych EMA w celu ujednolicenia słownictwa, zgodnie z prawem farmaceutycznym.

Tłumaczenia tekstów farmaceutycznych to także przekłady dokumentacji dotyczącej walidacji metod analitycznych w farmacji (świadectwa rejestracji, certyfikaty analizy), specyfikacje, wyniki jakościowych i ilościowych badań fizyko-chemicznych leków oraz tłumaczenia marketingowe (m.in. folderów reklamowych).

Tłumaczenia farmaceutyczne to jedna z trudniejszych dziedzin przekładu - muszą być wyjątkowo dokładne i wyróżniać się precyzją w doborze odpowiedniej terminologii. Nie ma miejsca na błąd, gdyż konsekwencje niedokładnych tłumaczeń mogą być ogromne. Dlatego nad tłumaczeniami farmaceutycznymi pracują kilkuosobowe zespoły, składające się z tłumacza, konsultanta i weryfikatora. Dogłębna znajomość tematu, wsparta najczęściej odpowiednim wykształceniem kierunkowym i wieloletnim doświadczeniem w tłumaczeniu podobnych tekstów to absolutny wymóg dla osób zajmujących się tego typu tłumaczeniami.

Kim są nasi tłumacze farmaceutyczni?

Tłumacze tekstów farmaceutycznych z którymi współpracujemy to osoby, które ukończyły studia na kierunku farmacja, medycyna bądź pokrewnym, a także w stopniu biegłym opanowały dany język obcy. Wśród naszych tłumaczy tekstów farmaceutycznych są m.in. analitycy medyczni, fizycy biomedyczni, biolodzy i lekarze.

Dzięki sprawdzonym procedurom i doświadczonemu zespołowi jesteśmy w stanie zapewnić Ci profesjonalne wsparcie w zakresie tłumaczeń farmaceutycznych na najwyższym poziomie. Zapraszamy do kontaktu – prześlij nam teksty do wyceny, a my doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie!

Solaris Bus & Coach
CMC-KUHNKE
Spiromatic
Deftrans
Tarczyński
Omega
Mikroster
Dinx Group